Święto Niepodległości w grupie 'Smerfy'


2022-11-15

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – grupa ,,SMERFY’’

,,11 listopada’’

W historii Polski, tak się składa,

był kiedyś ponad wiek niewoli.

Jedenastego listopada

nasz kraj z niewoli się wyzwolił. 

I wtedy myśl powstała taka,

by przez szacunek dla przeszłości

ten dzień na zawsze dla Polaka

pozostał Dniem Niepodległości.

Czesław Janczarski

10 listopada 2022r. w przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości. Włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedszkole z dumą odśpiewało Mazurka Dąbrowskiego. Przedszkolaki już od dłuższego czasu uczyły się o historii naszego kraju, symbolach narodowych, poznawały legendy, a na zajęciach plastycznych wykonały biało-czerwone kotyliony. W tym dniu dzieci mogły usłyszeć pieśni patriotyczne np. Rota; Przybyli ułanie..; O mój rozmarynie….