8. Laboratoria Przyszłości w klasie 2 b


Uczniowie klasy 2b z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bulowicach powtarzali liczby parzyste i nieparzyste przy użyciu Photona. Na dywanie rozłożone zostały obrazki przedstawiające żołędzie (z liczbami od 1-20) oraz dwie wiewiórki (z tabliczkami „Liczby parzyste”, „Liczby nieparzyste”). Zadaniem uczniów było pokierowanie robota od żołędzia z daną liczbą do odpowiedniej wiewiórki.

          Dzieci miały także okazję samodzielnie kierować Skribotem przy użyciu pilota w aplikacji SkriApp – sterować chwytakiem, poruszać się w prawo, w lewo, do przodu i do tyłu oraz zmieniać kolor oczu robota. Podczas takich zajęć uczniowie utrwalili kierunki w przestrzeni.

          Naszego robota (Photon) wykorzystujemy nie tylko przy użyciu prostego sterowania (Joystick). Jest mnóstwo innych możliwości, np. rysowanie palcem (PhotonDraw) – dzieci projektują trasę robota poprzez rysowanie palcem na ekranie. Do tego można dołożyć zmiany koloru oczu i czułków oraz dźwięku.

          Uczniowie zaznajomili się z drukarką 3D, poznali zasady działania urządzenia, a także mieli okazję obserwować proces drukowania modeli 3D.

          Praca z nowoczesnym sprzętem uatrakcyjnia zajęcia, a także pozwala dzieciom rozwijać ich zainteresowania w bardzo ciekawej formie.