Dzień Bałwana w grupie 'Pszczółki'


2022-01-13

DZIEŃ BAŁWANA

’’Dzień Bałwana nie jest jeszcze popularnym świętem w Polsce, ale jest to na tyle sympatyczne święto, że warto je propagować. Można go uczcić nawet wtedy, gdy zabraknie śniegu.

Światowy Dzień Bałwana jest obchodzony 18 stycznia. Dlaczego akurat tego dnia? Wyjaśnienie jest dość zabawne: cyfra „8” przypomina kształtem bałwanka, a cyfra „1” symbolizuje wetkniętą w niego miotłę lub patyk. Wybór miesiąca też nie powinien dziwić – w wielu regionach północnej półkuli to styczeń jest najzimniejszym miesiącem, w którym zwykle nie brakuje śniegu, (choć u nas z tym bywa różnie).

Warto włączyć się do obchodów Dnia Bałwana, bo wraz ze zmieniającym się klimatem nie wiadomo, ile jeszcze zim nam na to pozwoli. A wspomnienia ze wspólnego i radosnego lepienia bałwanów zostaną z dziećmi na całe życie...’’

W tym roku pogoda nie pozwoliła na lepienie ze śniegu , dlatego Dzień Bałwana świętowaliśmy w sali.

Na zakończenie powstała praca plastyczna- BAŁWANKI.