Wycieczka do Oświęcimia


2022-12-12

Wycieczka do Oświęcimia

W dn.02.12.2022r. uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Oświęcimia pod opieką p.Luranc i p.Moroń. Uczestnikami byli szkolni wolontariusze i członkowie koła biologicznego - 30 osób. Wycieczka miała charakter edukacyjny oraz motywacyjny.                         W programie zaplanowano m.in. wizytę w firmie Plantpol Zaborze, największego w Polsce producenta poinsecji („gwiazdy betlejemskiej”). W trakcie zwiedzania obiektów szklarniowych wypełnionych po brzegi „gwiazdą” w różnych odmianach, dzieci zostały zapoznane z technologią i warunkami uprawy tej rośliny. Następnie  uczniowie odwiedzili schronisko dla zwierząt OTOZ „Animals” w Oświęcimiu. Na ręce pracowników schroniska zostały przekazane dary  zgromadzone podczas zbiórki przeprowadzonej w szkole. Dzieci mogły obejrzeć zwierzęta i poznać warunki ich życia. Dla wielu młodych ludzi był to wzruszający moment o czym świadczyły uronione łezki. Atrakcją wieńczącą program wycieczki był seans filmowy w kinie Planet Cinema. Pozytywne wrażenia i opnie uczniów świadczyły o mile spędzonym czasie. I to był jeden z celów wycieczki, będącej zarazem formą nagrodzenia uczniów za ich pracę  (m.in. z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza obchodzonego 5 grudnia). Niektóre chwile uwieczniono w obiektywie.