Projekt 'Piękna Nasza Polska Cała'


2021-04-15

Projekt ,,Piękna Nasza Polska Cała”

 

Naszym ,,Motylkom”, tuż przed nauką zdalną udało się zrealizować kolejne zadania z projektu.

Pierwszym z nich było ,,Czerwone korale” – nasze dziewczynki z wielkim zaangażowaniem stworzyły korale do stroju krakowskiego.

Kolejnym zadaniem było ,,W starym kinie” – czyli projekcja dawnych dobranocek. Jak przystało na prawdziwe kino mieliśmy swoją kasę biletową, gdzie dzieci mogły poczuć się jak w kinie. Nasze przedszkolaki obejrzały dawne dobranocki: Bolka i Lolka, a także Reksia.

Ostatnie zadanie ,,Założenie słownika gwary regionalnej”, zrealizowaliśmy w trakcie trwania nauki zdalnej. Piękny słownik, zilustrowany obrazkami stworzyli Kacperek z mamą, za co serdecznie dziękujemy. Piękny słownik wraz z resztą zrealizowanych zadań można podziwiać w galerii.