Konkurs szkolny 'Mistrz Czytania'


2021-03-08

Konkurs szkolny "Mistrz Czytania"

W dniu 05.03.2021r (piątek) w naszej szkole odbył się konkurs pt. "Mistrz Czytania". Konkurs dedykowany był dla uczniów klas I-III.

Głównym celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania książką nie tylko jako lekturą, wyrabianie nawyku czytania oraz zachęcanie do czytania jako formy spędzania wolnego czasu, również rozwijanie wyobraźni i życzliwości.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. Podczas pierwszego etapu odbyły się eliminacje klasowe. Został wybrany "Klasowy Mistrz Czytania", który reprezentował w drugim etapie swoją klasę. Konkurs został przeprowadzany na trzech poziomach klas 1, 2 i 3. Dzieci zmierzyły się z fragmentami książek Barbary Park pt. "Zuźka D. Zołzik". Wystąpienia uczestników zostały ocenione przez jury według następujących kryteriów: poprawności czytania, tempa, dykcji oraz oryginalności interpretacji tekstu.

"Mistrzem Czytania" klas I-III w ZSP Bulowice zostali:

- na poziomie klas 1 - Joanna Ramenda z klasy 1a,

- na poziomie klas 2 - Antoni Ochmanek z klasa 2b,

- na poziomie klas 3 - Sebastian Mrzygłód z klasa 3a.

Zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY!