Koncert umuzykalniający - grupa 'Smerfy'


2022-11-25

KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY BUM BUM CZY BACH BACH – grupa ,,Smerfy’’

W dniu 21 listopada (poniedziałek) dwie grupy: ,,Smerfy’’ i ,,Motylki’’ razem z opiekunami pojechały do Domu Kultury do Kęt na koncert umuzykalniający dla dzieci przedszkolnych ,,Bum Bum czy Bach Bach’’. Podczas przedstawienia dzieci przeniosły się do epoki baroku. Poznały życiorys słynnego muzyka barokowego Johanna Sebastiana Bacha, kiedy się urodził, zmarł, ile miał dzieci, czym się zajmował… Chętne dzieci brały udział w występach na scenie, tańczyły do muzyki granej na fortepianie i skrzypcach. Na scenie trzech przedstawicieli z każdej grupy przedszkolnej brało udział w konkursie. Dzieci miały zadawane pytania związane ze słynnym kompozytorem. Kto odpowiedział, zostawał na scenie, kto nie znał odpowiedzi wracał na miejsce. W ten sposób została wyłoniona trójka dzieci. Możemy się pochwalić, że jednym z nich był Jakub z grupy ,,Smerfy’’ i to on otrzymał nagrodę w postaci płyty. Gratulujemy!