Dzień Ziemi - grupa 'Smerfy'


2021-04-25

Dzień Ziemi w przedszkolu

Gdy już wszystko się zieleni
Obchodzony jest Dzień dla Ziemi.
Miesiąc ekologii – kwiecień
Wiosna wtedy jest na świecie.
Agata Dziechciarczyk
Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. 
 W naszym przedszkolu w tym dniu również odbyły się zajęcia, które miały na celu zrozumienie przez dzieci znaczenia ochrony przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się o niebezpieczeństwach grożących środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Poznały ekologiczny sposób wyrzucania śmieci czyli  segregacji odpadów. Najważniejszy wniosek z naszych zajęć – wszyscy ludzie muszą dbać o środowisko naturalne. Na koniec wszystkie dzielne przedszkolaki otrzymały medale i dyplomy.