Dzień postaci z bajek w grupie 'Motylki'


2022-11-15

Dzień postaci z bajek

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, bawią, rozweselają, uczą rozróżniać dobro od zła. Są wzorcem prawidłowych postaw koleżeńskich, niesienia pomocy innym a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. 8 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola przebrane w stroje bajkowych bohaterów, a także przyniosły ulubione maskotki. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych zabaw, wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły. Układały puzzle, wykonywały bajkowe zadania matematyczne i quizy. Na koniec pełnego radości, uśmiechu i dobrej zabawy dnia wszystkie dzieci zrobiły pamiątkowe zdjęcia.