Dzień Kota w grupie 'Biedronki'


2023-01-27

Międzynarodowy Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego. W Polsce święto ustanowiono na dobre w 2006 roku, natomiast np. we Włoszech dzień ten był obchodzony w kalendarzu już od 1990 roku ze szczególną troską i edukacją wśród dzieci i młodzieży. Nieprzypadkowo dzień ten przypada w miesiącu zimowym, to właśnie dzięki tej dacie wiele organizacji chciało zwrócić uwagę na gorszy los bezdomnych kotów, które niekiedy muszą walczyć o przetrwanie w mroźne zimowe dni, z trudem znajdując schronienie czy posiłek.

27 stycznia 2023 roku świętowaliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Kota.

W tym dniu podczas zajęć  dzieci zamieniły się w kotki - śpiewały kocie piosenki, słuchały opowiadań/wierszyków o kotkach oraz bawiły się w kocie zabawy. Nie zabrakło oczywiście zabaw plastycznych.

Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie kocich strojów!