Dzień Bałwana w grupie 'Smerfy'


2022-01-07

DZIEŃ BAŁWANA

,,Na podwórku już od rana, dziwny gość zawitał.

Nie rusza się, nic nie mówi, o nic się nie pyta.

Twarz okrągła, nos-kartofel, oczy dwa węgielki.

Szyi nie ma ,nóg nie widać, a jak beczka wielki.

Koszyk stary, jak kapelusz ma na czubku głowy.

Kto to taki? Czy już wiecie?’’(H.Ożogowska)

 

W dniu 5 stycznia 2022roku obchodziliśmy w przedszkolu ,,Dzień Bałwana’’. Na zajęciach przedszkolaki wysłuchały opowiadanie ,,O bałwanku, który przestał być smutny’’ i udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące jego treści. W tym dniu dzieci brały udział w wielu zabawach i grach np. układały historyjki obrazkowe, memo bałwankowe, pomagały ,,ubrać’’ bałwanki na zimową zabawę. Brały udział w zabawie matematycznej ,,Ile guzików ma bałwan?’’. Dużo radości sprawiła dzieciom praca plastyczna w grupach, gdzie dzieci miały za zadanie dorysować bałwana, a także guziki zgodnie z instrukcją na kartce. Każde dziecko otrzymało order ,,Bałwanka’’.