Ciekawe wydarzenie językowe


2022-11-21

14 listopada naszą szkołę odwiedziła Emily, która przyjechała do nas aż z Wielkiej Brytanii.

Razem ze swoim kuzynem Adrianem Ochmankiem opowiadali o brytyjskim systemie edukacji. Uczniowie klas 6b, 6c i 7a mieli możliwość posłuchania wielu ciekawych rzeczy na temat życia uczniów w szkole w Anglii.

Brytyjski system edukacji znacznie różni się od polskiego. Jedną z podstawowych różnic jest na przykład wiek, w którym rozpoczyna się edukację (4 – 5 lat), system oceniania czy testowania. Uczniowie mniej się stresują bo nie są odpytywani na lekcjach i zdobywają więcej wiedzy praktycznej niż teoretycznej. W początkowych klasach szkoły podstawowej w ogóle nie ma zadań domowych, mundurki są obowiązkowe a po szkole można za karę zostać w kozie!

Chcielibyście spędzić rok w brytyjskiej szkole?:-)