Akcja 'Sprzątamy dla Polski'


2022-10-11

„Sprzątamy dla Polski”

    W dniu 4 października br. w całej  Polsce odbyła się akcja „Sprzątamy dla Polski”.  Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi społeczeństwa na kwestię ochrony klimatu, odpowiedzialności  młodego pokolenia i dbałości o lokalne środowisko. Do akcji przyłączyli się również uczniowie klas: 5b oraz 4c z  ZSP w Bulowicach wraz z wychowawcami. Dzieci wyposażone w rękawice i worki na śmieci chętnie podjęły wyzwanie i z entuzjazmem wyruszyły na ulice Bulowic,  aby posprzątać odpady, które zamiast w odpowiednim pojemniku na śmieci, lądują na ulicach, w przydrożnych rowach czy w lasach. Szkło, papiery, plastik, folia – małe i duże odpady, które na swej drodze napotkali uczniowie, zostały zebrane i umieszczone w  pojemnikach.

    To wspaniały przykład dla nas wszystkich, szczególnie, że płynie od najmłodszych i dotyczy naszego regionu. Dzięki tym konkretnym działaniom hasła: ochrona środowiska, ekologia, segregacja odpadów nabierają sensu. Najlepszy efekt uzyskujemy dzięki działaniom, a nie sloganom reklamowym – i właśnie to pokazali uczniowie z Bulowic. Nie możemy zmienić całego świata, ale możemy sprawić, że w  naszym otoczeniu, w naszej najbliższej okolicy będzie czyściej, piękniej i przyjemniej.     

    Mamy nadzieję, że trud dzieci, ich dobre chęci, świadomość ekologiczna oraz zaangażowanie nie pójdą na marne i posprzątane ulice pozostaną czyste na długi czas, a w kolejnych latach akcja zostanie zakrojona na większą skalę.